GLOGOŠKOM PRVO I TREĆE MJESTO

Zrakoplovni modelari aero kluba Osijek sudjelovali su na jakom međunarodnom natjecanju u Novoj Pazovi u kategoriji dvoranskih modela i natjecalo se 140 natjecatelja iz četiri države u dvije kategorije.Filip Glogoški je u konkurenciji osnovnih škola u kategoriji F1N osvojio prvo mjesto ispred Jelene Braković AK Nova Pazova i Richarda Zidareva AK Subotica,a u ukupnom zbiru u dvije kategorije osvojio je treće mjesto.U kategoriji F1N-150 modeli koji se startaju pomoću gumice osiječanin Josip Lučić osvojio je drugo mjesto iza Martine Bertalan OŠ Čeminac,a treći je bio Matija Loinjak AK Osijek.U istoj kategoriji ali u konkurenciji poletarci mladi Mate Prka AK Osijek osvojio je drugo mjesto iza Bogdana Kovačevića AK Zrenjanin dok je treći bio Aleksa Borđanski AK Zrenjanin.MAte Prka je u istoj konkurenciji u kategoriji F1N modeli raspona krila preko 150 mm osvojio treće mjesto.Ovim rezultatom jako je zadovoljan trener osiječkih modelara Antun Šikić kojem je to dobar znak za državno prvenstvo koje se održava 02.ožujka u Požegi gdje aero klub Osijek sudjeluje sa deset natjecatelja i kao jedan od organizatora.